Ταχύτατη Δημιουργία Σταυρόλεξων με το Crossword Labs

Τα σταυρόλεξα αποτελούν ένα ελκυστικό εργαλείο, τόσο για τους εκπαιδευτικούς όσο και για τους μαθητές. Είναι ένας όμορφος τρόπος για να αξιολογήσουμε τη γνώση με ψυχαγωγικό τρόπο και σπάνια αντιμετωπίζουμε τις γνωστές αντιδράσεις των μαθητών όταν πρόκειται να αξιολογηθούν. Υπάρχουν πολλές εφαρμογές τόσο για τον υπολογιστή ή και online, με τις περισσότερες από αυτές να απαιτούν εγκατάσταση στον Υπολογιστή μας ή τη δημιουργία λογαριασμών για να δημιουργηθούν online.

Αν τα παραπάνω σας ενοχλούν τη λύση έρχεται να δώσει ο Ιστότοπος CrosswordLabs.

Εδώ το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να δώσετε ένα όνομα στο σταυρόλεξό σας, να δώσετε την απάντηση και τον αντίστοιχο ορισμό με κενό ανάμεσα – ανά γραμμή, και αυτό ήταν.

Πατώντας το κουμπί Generate, έχετε έτοιμο το σταυρόλεξό σας για άμεση εκτύπωση, εξαγωγή σε pdf ή word ή/και  online διαμοιρασμό:

crswlab1

Δείτε ένα παράδειγμα:

crswlab2

Πιο γρήγορα δε γίνεται. Σε 5 λεπτά έχετε έτοιμο το σταυρόλεξό σας… Δοκιμάστε το!