2021-2022. Καλή σχολική χρονιά!

Αγαπητοί αναγνώστες, επισκέπτες και επισκέπτριες του Ιστοτόπου μου…

…πέρασε κι αυτό το καλοκαίρι και όλοι και όλες ετοιμαζόμαστε για τη νέα σχολική χρονιά!

Μια χρονιά που παρά τα όσα ευχόμασταν πέρσι τέτοιον καιρό, φαίνεται ότι πάλι θα μας προβληματίσει, σχετικά με το πως θα κυλήσει. Θα προχωρήσει άραγε κανονικά και δια ζώσης η εκπαιδευτική διαδικασία;

Κανείς μας δε μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα.

Όπως και την προηγούμενη χρονιά, θα πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι μας για το καλύτερο. Η εκπαιδευτική κοινότητα απέδειξε τις δύο προηγούμενες χρονιές τι μπορεί να καταφέρει, και είμαι βέβαιος ότι θα συνεχίσει να το κάνει.

Να ευχηθώ σε όλους και όλες υγεία, και μια καλή σχολική χρονιά!

Όπως πάντα, μπορείτε να ενημερώνεστε από τον ιστότοπό μου.

Να αναζητάτε:

– εκπαιδευτικό υλικό για ποιοτικό χρόνο μπροστά στην οθόνη

– οδηγίες και τρόπους εμπλουτισμού της διδασκαλίας

– αμέτρητα εργαλεία για εξ αποστάσεως εκπαίδευση, αν αυτή χρειαστεί.

Οτιδήποτε άλλο απαιτηθεί στην πορεία, θα φροντίσω να συμπεριληφθεί, πάντα γραμμένο με απλό και κατανοητό τρόπο από όλους και όλες μας!

Καλή χρονιά με υγεία!

Υ.Γ. Αν επισκέπτεστε για πρώτη φορά τον ιστότοπό μου, μπορείτε να κάνετε μια γρήγορη περιήγηση στα εκπαιδευτικά εργαλεία, κάνοντας κλικ στις 3 βασικές κατηγορίες: